مقايسه آگهی ها

۱۵ کار انگیزه بخش برای کامیابی که باید هر روز انجام دهید

۱۵ کار انگیزه بخش برای کامیابی که باید هر روز انجام دهید

انگیزه بخش کامیابیچه کارهایی برای شما انگیزه بخش است تا به اهدافتان برسید؟ با این‌که خیلی از ما اهداف زیادی برای آینده داریم، لیست پهن و طویلی از بهانه‌هایی‌ هم داریم که نمی‌توانیم گام‌های مورد احتیاج را برای رسیدن به آن اهداف بر داریم. همان‌طور که خیلی چیزها می‌توانند ما را از کامیابی باز دارند، چیزهایی هم هستند که می‌توانند ما را در تحقق رویاهای‌مان کمک کنند. فقط کاری که باید انجام دهید این است که برنامه‌ریزی‌های روزانه‌تان را اندکی تغییر دهید.

  • انگیزه بخش کامیابی

    راه های کامیابی

    در ادامه این مطلب به ۱۵ کار انگیزه بخش اشاره می‌کنیم که باید هر روز انجام دهیدتا به کامیابی برسید

۱. اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت‌تان را تعریف کنید

برای آن‌که کاملا بدانید قرار است چه کارهایی باید انجام دهید، لازم است اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت‌تان را بدانید. با این پیشه می‌توانید برای تمامِ کارهای‌تان برنامه‌ریزیِ درستی داشته باشید، و در آخر اینکه شانس موفقیت‌تان را بیش‌تر کنید. بنابراین فهرستی را از چیزهایی که می‌خواهید به آنها برسید به همراه یک جدولِ زمانی برای هر کدام تهیه کنید.

۲. اهداف‌تان را به درستی اولویت‌بندی کنید

وقتی بدانید چه کارهایی نیازمندِ توجهِ فوری‌تان هستند و انجام چه کارهایی را می‌توانید به سررسید دیگر موکول کنید، می‌توانید برای تمامِ کارهای‌تان جوری برنامه‌ریزی کنید که هیچ چیزِ مهمی را از دست ندهید. اولویت‌بندی بسیار کارِ مهم و ضروری است، زیرا شما را توانا می‌سازد کارهای غیرمهم را از ذهن‌تان دور کنید و محیط‌ را برای ایده‌های جدید باز کنید.

۳. حسابِ وقت‌تان را داشته باشید

در دنیایِ پرمشغله‌ی امروز، وقت زر است. باید خودتان را تنظیم کنید و مرتبا حواس‌تان به زمانی که برای انجام کارهای‌ گوناگون صرف می‌کنید، باشد. با این شغل به خوبی متوجه می‌شوید در چه جاهایی وقت‌تان را تلف کرده‌اید و باید چه کارهایی اتمام دهید تا برنامه‌ی روزانه‌تان را اصلاح کنید.

۴. با خودتان صادق باشید

مهم نیست چگونه، اما در هر صورت با خودتان صادق باشید. باید احساس خودتان را فهم کنید. سرکوب کردن هیجان‌ها در طولانی‌مدت پیامدهای بدی برایتان خواهد داشت. چنین هیجان‌های سرکوب‌شده‌ای می‌توانند به شکل جدی بر تفکرتان تاثیر بگذراند و شما را دچار استرس کنند.

۵. برای خودتان ضرب‌الاجل تعیین کنید و به دقت به آن پایند باشید

برای آن‌که از وقتتان بهترین کاربرد را ببرید، یک برنامه‌ی روزانه برای خودتان درست کنید و از آن پیروی کنید. هنگامِ طراحی این برنامه، تعیین ضرب‌الاجل‌های ویژه و پیرویِ دقیق از آنها زیاد اهمیت دارد. با این کار می‌توانید روزتان را بهتر مدیریت کنید و به همه‌ی کارهای ضروری‌تان برسید.

 

۶. همش خودتان را با انگیزه نگهدارید

انگیزه برای کامیابی بسیار لارم است. اگر از کار یا برنامه‌ی روزانه‌تان خسته شده‌اید، هرگز نمی‌توانید برای رسیدن به اهداف‌تان تلاشِ مضاعف انجام دهید. عوامل انگیزشی‌تان را شناسایی کنید و با رسیدن به هر موفقیت برجسته‌ای، به خودتان پاداش دهید.

۷. زمان‌هایی را برای استراحت کردن اختصاص دهید

استراحت برای همه‌ی ما ضروری است. هیچ‌یک از ما اَبَرانسان نیستیم، پس زمانی برای استراحت برای‌مان لازم است. استراحت به ما امکان می‌دهد بتوانیم به چیزهایی غیر از کار نیز تمرکز نماییم و قوای‌مان را بازیابی کنیم. خواه از طریق نوشیدن قهوه در طول روز، یا مسافرت,  حتما زمانی را برای استراحت و آرامش‌تان در نظر بگیرید.

۸. توجه به خوراک‌تان یک کار انگیزه بخش باشد

تناسب تن و سلامتی عوامل زیاد مهمی در رسیدن به کامیابی هستند. رژیم غذاییبخش بسیار مهمی در سلامتی‌تان است و بنابراین دقت بر غذا و نحوه‌ی غذا خوردن‌تان زیاد ضروری است. اگر مریض شوید، ناچار خواهید بود چندین روز از محیط کار و شرایط پیشرفت‌تان دور بمانید؛ حتی ممکن است از خیلی از ضرب‌الاجل‌های مهم‌تان عقب بیفتید.

۹. خودتان را کامیاب انگاشت کنید

تجسمِ رسیدن به اهداف خاصِ زندگی‌تان، ترفند بسیار خوبی است که مغزتان را ناچار کنید باور کند رسیدن به موفقیت آن‌چنان هم سخت نیست. به علاوه، با این کار به شکل مثبتی، روحیه و اعتماد به نفس‌تان را بالا می‌برید. در نتیجه، ذهن‌تان را آماده‌ می‌کنید تا بتوانید با نیرو به سمت رسیدن به آرزوهای‌تان پیش بروید.

۱۰. دائم برنامه‌ی جایگزین داشته باشید

داشتنِ یک برنامه‌ی حامی برای رسیدن به موفقیت ضروری است. همیشه ممکن است برنامه‌ی اولیه‌تان دچار شکست شود، و در این صورت، باید با یک برنامه‌ی جایگزین برای شروعِ دوباره آماده‌  داشته باشید. از آن‌جایی‌که ممکن است دائم وقت کافی برای طراحیِ یک برنامه نداشته باشید، بهتر است یک برنامه‌ی حامی دمِ دست‌تان باشد.

۱۱. به خودتان اعتماد کنید

اگر به استعدادها و توانایی‌های‌تان اعتماد نداشته باشید، هرگز نمی‌توانید پیروز شوید. باور کردنِ خودتان، اولین گام به سوی رسیدن به موفقیت است. وقتی خودتان را باور داشته باشید، دیگر از پیگیریِ کارهایی که احتمالاً در ابتدا نشدنی-ناشدنی به عقیده برسند، نمی‌ترسید.

۱۲. خوابِ کافی و مناسب داشته باشید

بدن‌تان مشابه یک دستگاه عمل می‌کند. درست مثل یک دستگاه که گاهی اوقات نیازمندِ راه‌اندازیِ مجدد است، بدن‌تان هم احتیاج به خوابیدن دارد. هرگز با کم‌خوابی کنار نیایید، مگر این‌که چاره‌ی دیگری نداشته باشید. محروم کردن‌تان از خواب، هیچ کمکی به رسیدن به کامیابی نمی‌کند. این شغل تنها بیمارتان می‌کند و به شدت بهره‌وری‌تان را کاهش می‌دهد.

۱۳. مطالعه زیاد نیز یک کار انگیزه بخش است

مطالعه بهترین گذرگاه برای تکمیل فرهنگ و آگاهی‌تان است. بدون دانش و اطلاعات کافی در حوزه‌های مورد علاقه‌تان، بخت رسیدن‌تان به موفقیت زیاد پایین می‌آید. بنابراین، به جای آن‌که همه چیز را به قضا و قدر بسپارید، هر آن‌قدر می‌توانید دانش کسب کنید؛ و یک خواننده‌ی پر شور و اشتیاق باشید.

۱۴. با سایرین مهربان باشید

مهربانی یک خصیصه‌ی اخلاقی ضروری است که همه باید داشته باشند. هرزگاهی مهربانی‌های خالص و بدون منت و کمک به آدم‌های نیازمند می‌تواند روح‌تان را همواره راضی و خشنود کند. در نتیجه، بهره‌وری‌تان افزایش می‌یابد. و بنابراین، بخت موفقیت‌تان بیش‌تر می‌شود.

۱۵. زمانی را هم به خانواده و رفقا اختصاص دهید

نگه‌داشتنِ تعادلِ کامل میان شغل و زندگی، کلیدِ رسیدن به موفقیت است. اگر برای خانواده و رفقا وقتِ کافی تخصیص ندهید، ممکن است هنگام کار ذهن‌تان را مشغول به خودشان کنند. این مسئله به قدرتِ تفکرتان ضربه می‌زند و نمی‌توانید به خوبی به کارتان تمرکز کنید.

درباره املاک عظیمیان

املاک عظیمیان از سال 1395 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد . با همکاری خبره ترین مشاورین منطقه و دارا بودن جامع ترین فایل های املاک رضایتمندی شما را فراهم ساخته است .

املاک عظیمیان

پست‌های مرتبط

سند اوقافی چیست؟ | املاک عظیمیان

در گوشه و کنار شهر املاکی تحت عنوان اوقافی وجود دارند...

ادامه مطلب
توسط مدیر

دلایل مراجعه به مشاور املاک | املاک عظیمیان

شاید شما هم از افرادی باشید که قصد خرید یا رهن و اجاره...

ادامه مطلب
توسط مدیر

قوانین آپارتمان‌نشینی | املاک عظیمیان

قوانین آپارتمان‌نشینی به وجود آمدن آپارتمان‌هاي...

ادامه مطلب
توسط مدیر

پیوستن به گفتگو