مقايسه آگهی ها

۵ مهارت لازم برای کار در عرصه املاک و مستغلات – املاک عظیمیان

۵ مهارت لازم برای کار در عرصه املاک و مستغلات – املاک عظیمیان

۵ مهارت لازم برای کار در عرصه املاک و مستغلات

حرفه املاک و مستغلات هر روز در حال تغییر است ، اما کیفیت کار متخصصان این کار تغییری نکرده است .

جزئیات شغل همانند تکنولوژی در حال پیشرفت و تغییر است اما مهارت‌های اساسی کار املاک همواره یکسان هستند .

اگر شما این مهارت ها را داشته باشید در هر بازاری موفق خواهید بود.

 

مهارت اول: ملاقات با افراد جدید


یک واقعیت ساده این است که اگر شما هرگز با اشخاص جدید ملاقات نکنید، مشتری جدیدی هم برای فروش نخواهی داشت.

مهم نیست که شما برای نخستین بار از طریق اینترنت یا تلفن یا حضوری با مشتری مواجه شده‌اید. با آنها در باره یک یک نیازها‌یشان گفتگو کنید و دست کم شروع مسیر موفقیت را آسان کنید.

 

مهارت دوم : ایجاد ارتباطات شخصی


برای موفقیت درکسب و کار خویش نیاز نیست که در هر کاری بهترین باشید. شما فقط باید صاحب نظر و مردم دار باشید .

مردم از کسانی خرید می‌کنند که آنها را دوست دارند. حیطه روابط خویش با مشتریان را گسترش دهید و اعتماد آنها را به خود جلب کنید ، با این کار۹۰ درصد روند فروش شما انجام می شود.

آیا یک مسیر سریع برای جلب اعتماد می‌خواهید ؟

همه چیز را به مشتریان حتی اگر به سود شما نباشد بگویید. به آنها نشان دهید که حرف صادقانه برای شما از هر چیزی مهم تر است. البته این بدان معنا نیست که شما مشکلات هفته‌های قبلی خود را به آنها بگویید تا مایه نگرانی آنها را فراهم آورید. بلکه بیان این مطلب است که خانه‌های محله‌های دیگر با همان متراژ و امکانات ارزان تر هستند. اگر شما یک آپارتمان یا خانه را با بها بالاتری به آنها بفروشید، می‌فهمند که شما اقدام غیر‌قانونی انجام داده‌اید. و به آنها نشان می‌دهد که در برخی مواقع منافع شما بر جلب اعتماد مشتریان ارجعیت دارد.

 

‍ مهارت ۳ : پیگیری هر مشتری


پیگیری مشتری یک موضوع بسیار مهمی است که بعضی از مشاوران‌املاک در آن ناموفق عمل می‌کنند. اگر شما نمی‌خواهید اطلاعات مشتریانی که جذب کرده اید و تا پایان کار با او بوده‌اید ، را بگیرید، هرگز یک مشاور املاک  عالی نخواهید شد. تا آخرین لحظه انجام کار بودن با یک مشتری و انجام معامله، برای ایجاد یک خط ارتباطی پایدار و عمیق و تداوم با کسب و کار خود امری بسیار  مهم است.

این بدان معنا است که شما به یک سیستمی نیازمندید که اطمینان حاصل کنید هیچ چیز از قلم نیفتاده یا فراموش نشده است. حداقل اطلاعات مشتریان بالقوه باید در یک مکان نگهداری شوند.

که این اطلاعات شامل :

  • نام شخص
  • اطلاعات تماس
  • در مورد چه کاری به شما مراجعه کرده اند.
  • چه زمانی را برای جا‌به‌جایی در نظر گرفته‌اند.
  • آیا آنها خریدار هستند یا فروشنده یا هر دو .
  • اگر خریدار هستند به دنبال چه خانه‌ای و در کدام محله می‌گردند.
  • رفتارهایی که احساسات آنها را جریحه دار می‌کند چیست (چه چیزهایی آنها را هیجان‌زده یا خشمگین می‌کند).

مهارت ۴: از آنها بپرسید که چه چیزی را در نظر دارند.


معمولاً این امر برای مشاوران‌املاک تازه‌کار یک مشکل بزرگ است ، اما جای تعجب است که بعضی از مشاورین املاک با تجربه نیز این قطعه از پازل را فراموش می‌کنند.

این کار همیشه آسان نیست، اما شما مجبورید برای تماس با آنها سوالاتی را بپرسید.

درباره نحوه فروش ، قرار ملاقات ، شماره تماس شخصی که مشتری به او اشاره می‌کند را بپرسید.

منتظر این نباشید که مردم به شما زنگ بزنند ، مشتریان آمادگی خود را اعلام کنند یا اینکه خریداران به شما بگویند این خانه را می‌خواهند .

مستقیماً از آن ها  بپرسید ، این همان خانه‌ای است، که شما می‌خواهید؟” اگر شما دقیقا این قسمت را امضا کنید من همین فردا خانه شما را برای فروش می‌گذارم” کدام روز برای شما بهتر است: ۶ بعدازظهر دوشنبه یا ۳ بعدازظهر پنج‌شنبه؟ چرا شماره تلفن دوستان خود را به من نمیدهید تا از این پس مجبور نباشید به چیزی دیگری فکر کنید؟ همه اینها سوالات سر بسته عالی است که توسط برخی متخصصان شغل مشاور املاک استفاده می‌شود.

 

مهارت ۵ : تعیین انتظارات مناسب و بجا


بعد از آن که شما یک قرارداد را امضا کردید و مشتریان شما به این قرارداد پایبند هستند، نوبت به مذاکره بر سر انتظارات است ؛ اشتباه نکنید حتماً انتظاراتی به وجود می‌آید، آیا شما این انتظارات را تعیین کرده‌اید یا مشتریان شما آنها را انجام داده‌اند.

تعیین انتظارات به این دلیل دارای اهمیت است که شما نمی‌خواهید با توقعات مشتریان که بدون مشورت با شما تصمیم گرفته‌اند ، غافلگیر شوید ، بهترین مشاوراملاک کسی است که در تعیین این انتظارات استادانه عمل کند، آنها می‌دانند که چه زمانی برای این کار مناسب است ، و وعده‌هایی که از پس آن بر نیایند، نمی‌دهند.

آنها این امکان را فراهم می‌آورند که مشتریان بلافاصله از تغییرات با خبر شوند و انتظارات جدید را به سرعت و قاطعانه مطرح می‌کنند ، هرگز در چنین شرایطی آنجا را ترک نکنید که مشتریان تعجب کنند (نگران شوند) که بعد از آن چه اتفاقی می‌افتد.

 

درباره املاک عظیمیان


املاک عظیمیان

در گستره امور ملکی مشاورین امین و صادق شما انگشت شمارند

املاک عظیمیان در سال ۱۳۹۵ به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

این املاک دارای جامع ترین وب سایت املاک در محله های منطقه یک اقدسیه، آجودانیه، فرمانیه، اندرزگو، قیطریه، کامرانیه، نیاوران، صاحبقرانیه، لواسان، زعفرانیه، پاسداران شمالی، سهروردی شمالی، دیباجی شمالی،  جمشیدیه، شمال کاخ نیاوران، نوبنیاد، پل رومی، ازگل، بلوار ارتش، سوهانک، دارآباد، اراج، محلاتی، مینی سیتی، شهرک نفت، دزاشیب، ولیعصر و ونک می‌باشد.

از جمله امکانات اینترنتی املاک عظیمیان دارا بودن کامل ترین کانال تلگرام و پیج اینستاگرام است که به راحتی در دسترس هستند.

شما میتوانید در وب سایت املاک عظیمیان  برای درخواست ملک و یا ثبت ملک خود ( خرید . فروش . رهن . اجاره )  اقدام نمایید.

پست‌های مرتبط

سند اوقافی چیست؟ | املاک عظیمیان

در گوشه و کنار شهر املاکی تحت عنوان اوقافی وجود دارند...

ادامه مطلب
توسط مدیر

دلایل مراجعه به مشاور املاک | املاک عظیمیان

شاید شما هم از افرادی باشید که قصد خرید یا رهن و اجاره...

ادامه مطلب
توسط مدیر

قوانین آپارتمان‌نشینی | املاک عظیمیان

قوانین آپارتمان‌نشینی به وجود آمدن آپارتمان‌هاي...

ادامه مطلب
توسط مدیر

پیوستن به گفتگو