مقايسه آگهی ها

خانه‌های رویایی | املاک عظیمیان

خانه‌های رویایی | املاک عظیمیان

طی یک دهه ی اخیر تکنولوژی در ساخت خانه‌های رویایی با سرعت غیرقابل باوری در حال پیشرفت می باشد. استفاده از تکنولوژی در تمامی صنایع و صنف ها دخیل شده و هر روز باید منتظر اخبار جدیدی از یک ایده ی حیرت انگیز باشیم.

ساخت یک خانه و یا ویلا با کمترین هزینه و سرعت ساخت بالا اما با کیفیت عالی یکی از دغدغه و آرزوی های مردم بود که به تحقق پیوسته. این تکنولوژی در کشورهای پیشرفته در حال بکارگیری می باشد و انتظار می‌رود به زودی سر از کشور ما نیز دربیاورد.

برادران املاک، «جاناتان» و «درو» با ترکیب کار و ذهن خلاق، تلاش می‌کنند برای خانواده‌های مختلف خانه‌های رویایی مناسب پیدا کنند. «درو» یک کارشناس املاک است که می‌تواند خانه‌هایی را پیدا کند که پتانسیل خوبی برای تبدیل شدن به خانه‌ای رویایی دارند. برادر دوقلوی او، «جاناتان»، یک پیمانکار است که انجام کار تعمیرات خانه‌ها را برای تبدیل شدن به یک خانه‌ی ایده‌آل به عهده می‌گیرد. این دو برادر همراه با همدیگر به خانواده‌ها برای پیدا کردن و خرید خانه‌های مناسب کمک می‌کنند و سپس با توجه به بودجه‌ی هر خانواده، با انجام تعمیرات و ایجاد تغییراتی، آن را به خانه‌ای رویایی برای آنان تبدیل می‌کنند.

اشتباهات بازسازی خانه ، این بار از زبان برادران اسکات

در انتخاب کابینت آشپزخانه دقت نمی کنند

برادران اسکات معتقدند که خیلی از افراد کابینتی را می خرند و وقتی به خانه می آورند می بینند که ابعاد و اندازه کابینتشان با فضایی که در دکوراسیون آشپزخانه دارند هماهنگی ندارد! باید بارها و بارها فضای مورد نظر را اندازه گیری کرد تا بتوان بر طبق آن، کابینت مناسب آشپزخانه را تهیه نمود.


ارزان ترین پیمانکار را برای بازسازی منزل انتخاب می کنند

جاناتان که یکی از برادران است معتقد است که پایین ترین پیشنهاد قیمت برای بازسازی منزل لزوما به نتیجه خوب و درستی نخواهد رسید. برادران اسکات پیشنهاد می کنند که برای انتخاب پیمانکار مناسب برای بازسازی منزل حداقل با سه نفر از بهترین پیمانکاران مشورت و گفت و گو کنید تا بدانید که هزینه هایی که دارند به چه شکلی خواهد بود. بسیاری از افراد که خود را با نام پیمانکار جا می زنند هستند که برای اینکه منبع درآمدی داشته باشند پا به عرصه بازسازی منزل می زنند. این در حالی است که در انتخاب تک تک وسایل به سراغ بی کیفیت ترین ها می روند و همین مسئله بازسازی خانه شما را نابود خواهد کرد!

شما باید برای انتخاب پیمانکار برای بازسازی منزل خود موارد مختلفی را در نظر داشته باشید و با او به اتفاق نظر برسید. این موارد می توانند شامل انتخاب دقیق کابینت و کمد، هزینه های نصب ، طبقه بندی کارها و… شود. اگر برنامه پیمانکار شما کارهایی مثل هزینه های مجوز، بیمه، توضیحات کافی برای طراحی خانه، ضمانت کار و… را نداشته باشد باید بگوییم که بهتر است به سراغ یک پیمانکار دیگر بروید، چراکه این پیمانکار بازسازی خانه شما را دست کم گرفته است!


 هزینه های غیر قابل پیش بینی را در نظر نمی گیرند

باید این را گفت که بسیاری از از افراد انتظار دارند که در زمان بازسازی خانه شان دقیقا تمامی هزینه ها همانی شود که فکرش را می کردند؛ اما باید این را بگوییم که تقریبا 15 درصد هزینه ها را باید صرف هزینه بازسازی غیر منتظره نمایند. اگر بخواهیم واضح تر بگوییم ممکن است که شما دیواری را خراب کنید و بخواهید برای آن یک جایگزین قرار دهید. در این متوجه می شوید که سیم کشی خانه با خراب شدن دیوار دچار مشکل شده است؛ بنابراین طبیعی است که مجبور می شوید مقداری از هزینه های خود را صرف برطرف کردن این مسئله نمایید، پس حتما در زمان بازسازی منزل به هزینه های غیر منتظره هم فکر کنید.


در استفاده از گرانیت برای کانتر آشپرخانه اصرار دارند

درست است که گرانیت سنگ بسیار محبوبی است، ولی مسئله ای که وجود دارد آن است که این تنها گزینه ای نیست که پیش روی شماست. شما می توانید به سراغ گزینه های دیگری هم برای کانتر آشپزخانه تان بروید که حتی در صرفه جویی در هزینه هایتان هم می توانند به شما کمک زیادی کنند. در اینجا باید این را هم بگوییم که امروزه سنگ های بسیاری هستند که برای کانتر آشپزخانه بسیار مناسبند که از میان آنها برخی هم از نظر ظاهری بسیار شبیه به سنگ گرانیت هستند.


 از تغییر دکوراسیون حمام می ترسند

بسیاری از افراد از تغییر دکوراسیون حمام حود واهمه دارند و فکر می کنند که این کار می تواند هزینه های زیادی را برایشان به دنبال داشته باشد و یا دست کم خساراتی را به آنها وارد نماید، ولی باید گفت که در برخی مواقع تغییر جای توالت، دوش یا وان حمام و سایر قسمت های دکوراسیون حمام می تواند کمک زیادی در بازسازی حمام منزل شما نماید.


تنها انتخابشان پارکت چوبی است

باید این را گفت که پارکت چوبی در بسیاری از مواقع برای بازسازی منزل مناسب نیست؛ برای مثال پارکت های چوبی معمولا برای خانواده هایی که از حیوان خانگی نگهداری می کنند خیلی مناسب نیست، چراکه ناخن های آنها می تواند باعث آسیب زدن به پارکت چوبی شود. این مسئله در رابطه با خانواده هایی که فرزندان کوچکی دارند هم صدق می کند، شیطنت های آنها هم می تواند باعث خش افتادن بر روی پارکت چوبی می شود. در چنین شرایطی برادران اسکات لمینت های تک لایه را برای کفپوش شما پیشنهاد می کنند که هم از نظر ظاهری بسیار خوب است و هم دوام بالاتری دارد.


بازسازی آشپزخانه را بر اساس مد پیش می برند

درو معتقد است که بازسازی آشپزخانه می تواند برای شما جسارت بیشتری را به دنبال داشته باشد و باید این را هم اضافه کرد که طراحی دکوراسیون آشپزخانه حساسیت های خودش را دارد و اگر تغییرات خاصی در آن ایجاد کنید ممکن است با گذر زمان از مد بیفتد؛ برای مثال اگر فضای آشپزخانه شما خیلی بزرگ نیست بهتر است به سراغ جزیره نروید، چرا که فاصله میان جزیره و هرکدام از کابینت ها استاندارد خودش را دارد؛ بنابراین پتانسیل آشپزخانه تان را برای بازسازی آن در نظر داشته باشید.


در چیزهایی که نمی بینند مضایقه می کنند

جاناتان معتقد است که بسیاری از افراد چیزهایی را که در ظاهر نمی بینند کنار می زنند و آنها را در بازسازی خانه خود در نظر نمی گیرند؛ برای مثال جاناتان می گوید که برای بازسازی حمام معمولا به افراد پیشنهاد می دهد که لایه ای در زیر کاشی های حمام اضافه کند که باعث تقویت زیرساخت کاشی ها و جلوگیری از ترک و نشت آب به درون کاشی ها می شود. او هربار به افراد می گوید که با صرف هزینه ای نه چندان بالا می توانند این کار را انجام دهند و در عوض از عمر حمام خود آسوده خاطر شوند، با این حال خیلی از افراد چنین چیزهایی را بی اهمیت دانسته و به راحتی از کنارشان می گذرند.


 تخلیه کف در لاندری را نادیده می گیرند

این مسئله در بسیاری از خانه ها لازم و ضروری است، ولی بسیاری از افراد کوتاهی کرده و آن را نادیده می گیرند. اگر شلنگ ماشین لباسشویی شما خراب شده و بشکند تمام لاندری و رخت شوی خانه شما را آب می گیرد، ولی اگر این سیستم تخلیه را در این فضا رعایت کنید دیگر چنین مشکلی نخواهید داشت. باید این را بدانید که در چنین شرایطی احتیاج به لوله کش دارید و کاری هم از دست خودتان ساخته نیست.


کفپوش اضافه تری سفارش نمی دهند

جاناتان می گوید که آنها معمولا برای تهیه کفپوش ها چیزی حدود 20 درصد کفپوش بیشتری می گیرند تا اگر در زمان نصب کفپوش خانه مشکلی پیش آمد چیزی کم نیاید. او معتقد است که اگر افراد در بازسازی منزل خود این کار را انجام ندهند تضمینی نیست که بتوانند کفپوشی دقیقا با همان شکل پیدا کنند و در این صورت کار نصب کفپوش هایشان تمیز در نخواهد آمد. تهیه کفپوشی اضافی تر به شما کمک می کند تا اگر بعدها هم به کفپوشتان آسیبی وارد شد بتوانید به راحتی قسمت آسیب دیده را جایگزین کنید. پس بهتر است این موارد را هم در نظر داشت تا در هنگام دکوراسیون منزل و نصب کفپوش دچار مشکلی نشد. 

درباره املاک عظیمیان

املاک عظیمیان از سال 1395 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد . با همکاری خبره ترین مشاورین منطقه و دارا بودن جامع ترین فایل های املاک رضایتمندی شما را فراهم ساخته است .

املاک عظیمیان

پست‌های مرتبط

سند اوقافی چیست؟ | املاک عظیمیان

در گوشه و کنار شهر املاکی تحت عنوان اوقافی وجود دارند...

ادامه مطلب
توسط مدیر

دلایل مراجعه به مشاور املاک | املاک عظیمیان

شاید شما هم از افرادی باشید که قصد خرید یا رهن و اجاره...

ادامه مطلب
توسط مدیر

قوانین آپارتمان‌نشینی | املاک عظیمیان

قوانین آپارتمان‌نشینی به وجود آمدن آپارتمان‌هاي...

ادامه مطلب
توسط مدیر

پیوستن به گفتگو