خانه / تهرانگردی و واحد های تجاری / خانه‌ی دوستدار محیط زیست!

خانه‌ی دوستدار محیط زیست!

درختان را قطع نکنیم! آپارتمان دوستدار محیط زیست!

شاید شنیدن جمله‌ی آپارتمان دوستدار محیط زیست برای همه جالب و جای تعجب داشته باشد. با شنیدن این جمله ممکن است که سوال‌های زیادی در ذهن شما شکل بگیرد و فکر هر آدمی را می‌تواند به خود مشغول کند. در این مقاله می‌خوایم در رابطه با یکی از جذاب ترین معماری‌های چند ساله اخیر با شما صحبت کنیم که جایزه برترین معماری سال رو هم به خودش اختصاص داده است.

زمانی که در خیابان نیاوران قدم میزنید، ممکن است که با طراحی‌ها و معماری‌های بسیار زیبا و مدرنی مواجه شوید. نیاوران از آن دست خیابان‌هایی بوده که می‌تواند شما را تعجب زده کند. ساختمان‌های لوکس که ممکن بوده هر فردی را مجذوب خودش کند. اما در بین همه‌ی خانه‌های لوکس نیاوران، یک خانه هست که با بقیه فرق میکند. شاید در نگاه اول، طراحی‌های بسیار جذاب‌تری در نیاوران پیدا کنید، اما وقتی که داخل شوید، میفهمید که این طراحی با بقیه متفاوت بوده است.

امروز میخواهیم در رابطه با مجتمع مسکونی نیاوران با شما صحبت کنیم. مجتمعی که عمر زیادی ندارد. اما این ساختمان به دلیل طراحی منحصر یه فردی که دارد، توانسته اسمی برای خود در خیابان نیاوران دست و پا کند.

حال شاید سوال کنید طراحی ساختمان چه ربطی به دوستدار محیط زیست دارد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که برای ساخت این خانه در نیاوران، هیچ درختی قطع نشده است. طراحی این ساختمان توسط شخصی به نام آقای محمد رضا نیکبخت انجام شده است. طراحی این ساختمان حسی به شما القاء می‌کند که انگار در بین درختان زندگی می‌کنید. در طراحی این ساختمان جای تک تک درختان در نظر گرفته و به هیچ عنوان هیج کدام را قطع نکرده‌اند.

این ساختمان جذاب دارای 30 واحد بوده که در 5 طبقه تقسیم بندی شده‌اند. شما در این ساختمان از واحدهای 80 متری تا 300 متری یافت خواهید کرد. از امکانات این ساختمان می‌توان به سالن ورزشی، اسخر، سونا، جکوزی سالن اجتماعات، حیاط بسیار جذاب و … اشاره کرد. این ساختمان قطعا جز یکی از لوکس ترین خانه‌هایی هست که شما می‌توانید در تهران پیدا کنید.

در طراحی بدنه‌ی این ساختمان، شاید هیچ تناسبی پیدا نکنید. شاید این امر به دلیل این است که در طراحی آن از اشکال هندسی نامنظم استفاده شده است.  استفاده از این اشکال هندسی نامنطم هم به دلیل وجود درختان در این ساختمان است. البته که همین طراحی نامنظم است که طراحی این ساختمان را نه تنها در خیابان نیاوران، بلکه در تمام تهران به یکی از خاص ترین طراحی‌ها تبدیل کرده است. یکی دیگه از نکاتی که در این ساختمان جلب توجه می‌کند، حیاط‌های کوچک آن است. هر کجا که درخت و بوده، دور آن به صورت یک حیاط کوچک طراحی شده که راه پله‌ها از کنار آن عبور می‌کند. همین حیاط سازی‌ها باعث شده تا واحدهای مسکونی در اطراف این حیط‌ها و در اطراف سازه قرار داده شوند که در مرکز آن یک حیاط اصلی وجود دارد.

نکته‌ی جالب دیگری که در طراحی این ساختمان به چشم میخورد، نوع ساخت واحدها می‎باشد. هیچ کدام از درب‌های ورودی واحدهای این ساختمان روبروی یکدیگر باز نمی‌شود و درب این واحدها روبروی راه پله‌های ساختمان باز می‌شود.

 

شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[5 امتیاز از مجموع 1 رای]

همچنین ببینید

نکاتی که برای اجاره خانه‌ی مبله باید بدانیم

نکاتی در رابطه با اجاره خانه مبله! اجاره خانه‌ی مبله چندی وقتی هست که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button