خانه / اخبار اقتصادی املاک و مستغلات / خرید آپارتمان در نیاوران
خرید آپارتمان در نیاوران

خرید آپارتمان در نیاوران

خرید آپارتمان در نیاوران

تقریبا می‌توان گفت که همه‌ی ما اسم محله‌ی نیاوران را شنیده‌ایم. کمتری کسی پیدا می‌شود که درباره‌ی این محله اعیان نشین چیزی نشنیده باشد. این محله یکی از قدیمی ترین محله های تهران و البته منطقه شمیران تهران می‌باشد. محله‌ی نیاوران در منطقه‌ی 1 شهرداری تهران واقع شده است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید چرا اسم این محله “نیاوران” گذاشته شده است؟

در گذشته این محله پر از نیزارهایی بوده که مردم برای جمع آوری این نی‌ها به این محله میرفتند. به همین دلیل این منطقه “نی‌آوران” نام گذاری شد که به مرور زمان به “نیاوران” تغییر نام پیدا کرد. البته که امروزه این خیابان به اسم شهید با هنر تغییر کرده است.

حالا بیاید بررسی کنیم ببینیم که اوضاع خرید آپارتمان در نیاوران که یکی از محله‌‌های قدیمی تهران بوده، به چه صورتی است.

محله‌ی نیاوران یکی از محله‌های اعیان نشین تهران است. یکی از محله‌هایی که آپارتمان‌های مثال زدنی در آن ساخته شده است. آپارتمان‌های نیاروان اکثرا لوکس و گران قیمت هستند. البته که شاید در بین همه‌ی این آپارتمان‌های لوکس، تعدادی آپارتمان معمولی هم پیدا شود. اما در اصل آپارتمان‌‌های نیاوران به لوکس بودن معروف هستند. در نیاوران آپارتمان‌های به‌نام و خوبی ساخته شده که میشه از بهترین آنها به برج آلتون اشاره کرد.

خانه هر شخص محل استراحت و آسایش فرد بوده است. اگر خانه‌ی مورد نظراین امکان را نداشته باشد در آینده شما و خانه‌ایتان باهم دچار مشکل خواهید شد. در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را در رابطه با خرید آپارتمان در نیاوران به اطلاع شما برسانیم. برای اطلاع از این شرایط در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید.

اولین نکته‌ای که باید به هنگام خرید آپارتمان در نیاوران به آن توجه کنید، محله‌ وکوچه‌ای هست که آپارتمان در آن واقع شده است. یعنی اینکه این کوچه چقدر می‌تواند برای شما دردسر ساز باشد. اینکه آپارتمان در کوچه‌ی پهن یا باریک واقع شده باشد، می‌تواند در سیستم رفت و آمد شما بسیار تاثیر بگذارد. از دیگر تاثیرات آن می‌توان به جای پارک اضافه برای مهمان‌ها نیر اشاره کرد. حتما به دسترسی‌های کوچه و محله واقف باشید. دسترسی‌هایی مانند مراکز خرید و سوپر مارکت‌ها می‌تواند بسیار مهم باشد. البته که امروزه که سوپر مارکت‌ها از فراوانی بسیار زیادی برخوردار هستند. اما باز این نکته یکی از مسائلی هست که باید در زمان خرید آپارتمان در نیاوران به آن توجه کنید تا در آینده دچار دردسر نشوید.

دومین نکته‌ی حائز اهمیت که باید برای خرید آپارتمان در نیاوران به آن توجه کنید، همسایه‌هایی هستند که در آن آپارتمان زندگی می‌کنند. اگر شما فردی آرام هستید که با خرید آپارتمان در نیاوران به دنبال آرامش هستید، این نکته برای شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیراکه اگر شما وارد آپارتمانی در نیاروان شوید که شلوغ و پر سر و صدا هست، ممکن است که در آینده نه چندان دور در آن آپارتمان دچار مشکل شوید. یا اگر خانواده‌ی شلوغ و پر رفت و آمدی دارید، بهتر بوده که برای خرید آپارتمان در نیاوران بسیار زیاد به این موضوع توجه کنید که در آینده با همسایه‌های خود دچار مشکل نشوید. پس می‌توان نتجیه گرفت که برای خرید آپارتمان در نیاوران، این موضوع از اهمیت بالایی برخودار بوده است.

یکی دیگر از نکاتی که برای خرید آپارتمان در نیاوران باید به آن توجه شود، سیستم گرمایش و سرماییش آپارتمان است. با توجه نکردن به این نکته نیز ممکن است در آینده نه چندان دور دچار مشکل شوید. این نکته یکی از نکاتی است که برای خرید آپارتمان در نیاروران باید بسیار به آن توجه شود، زیرا که بعضی از مردم در هنگام خرید آپارتمان فقط به همان فصلی که هستند توجه میکنند و بسیار به آینده و فصل‌های دیگر توجهی ندارند. یعنی اینکه اگر در تابستان خرید می‌کنید و سیستم سرمایش را چک کرده‌اید، حتما سیستم گرمایش آپارتمان را هم چک کنید که در زمستان به مشکل برنخورید.

نکته‌ی بعدی که باید برای خرید آپارتمان در نیاوران به آن توجه داشته باشید، داشتن حیوان خانگی است. در بعضی از آپارتمان‌های نیاوران داشتن حیوان خانگی ممنوع است. حالا دلیل این ممنوعیت در هر کدام از آپارتمان‌های نیاوران متفاوت است. حال اگر قصد خرید آپارتمان در نیاوران را دارید، حتما قبل از بازدید آپارتمان از آزاد بودن و یا ممنوع بودن حیوان خانگی مطلع شوید که در آینده به مشکل خاصی برنخورید.

خرید آپارتمان در نیاوران
خرید آپارتمان در نیاوران

همانطورکه میدانید، محله‌ی نیاوران در یکی از شمالی ترین نقاط تهران واقع شده است. این یعنی یکی از مسائلی که حتما باید زمان خرید آپارتمان در نیاوران به آن توجه کنید، دید بیرونی آن است. منظور از دید بیرونی ویو (view) آپارتمان است. به دلیل ارتفاع این محله، آپارتمان‌های نیاوران می‌توانند منظره‌های مختلفی داشته باشند. یکی از منظره‌هایی که با خرید آپارتمان در نیاوران می‌تواند نسبیتان شود، دید ابدی شهر تهران است. اگر خوش شانس باشید می‌توانید آپارتمانی پیدا کنید که هم دید ابدی تهران و هم دید ابدی رشته کوه البرز را از خانه‌ی خود داشته باشید. پس حواستان باشد در خرید آپارتمان در نیاوران به دید واحد خود توجه داشته باشید.

معمولا افرادی که به دنبال خرید آپارتمان در نیاوران هستند، تجملات برایشان یک امتیاز محسوب می‌شود. لابی آپارتمان یکی از جایی هست که می‌تواند این حس تمجل گرایی را برای شما به ارمقان بیاورد. حالا لابی‌ها می‌تواند امکانات مختلفی داشته باشد. امکاناتی مانند “لابی من” می‌تواند این حس را به شما القاء کند. البته سرویس‌هایی که لابی من برای ارائه دارد، می‌تواند خیلی دل نشین شما باشد.

از دیگر نکاتی که می‌توان موقع خرید آپارتمان در نیاوران بهش توجه کرد، فضای سبز تراس یا همان “تراس گاردن” است.  در زندگی‌های امروزی که فضای سبز خانه‌ها بسیار کم شده و خانه‌ها از حالت ویلایی به آپارتمان تغییر کرده، تراس گاردن می‌تواند حس بسیار خوش آیندی را برای شما به ارمغان بیاورد. البته که تراس گاردن بیشتر برای آپارتمان‌های متراژ بالا استفاده می‌شود.

یکی دیگر از نکاتی که برای خرید آپارتمان در نیاوران باید به آن توجه کرد، “دید مشجر” یا همان دید فضای سبز است. دید ساختمان یکی از مهم ترین عامل‌هایی هست که می‌تواند در بلند مدت بسیار تاثییر داشته باشد.  همان طور که در نکات قبلی از محل قرار گیری محله‌ی نیاوران صحبت کردیم، نیاوران دارای دیدهای بسیار متفاوتی است. البته این قسمت ترکیب چندتا از نکته‌هایی هست که در قبل برایتان باز گو کردیم. یکی محل و کوچه‌ و یکی ارتفاعی که آپارتمان در آن قرار گرفته است. این دو عامل می‌تواند در دید فضای سبز شما بسیار تاثیر گذار باشد.

اگر اهل ورزش و استخر باشید، خانه‌های بسیار زیادی در نیاوران هست که می‌تواند این نیاز شما را برطرف کنند. اما اگر از آن دست آدم‌های سخت پسند باشید، بعضی از خانه‌های نیاوران دارای استخری اختصاصی در واحد هستند. از همین رو برای افراد بسیار خاص پسند می‌تواند یکی از آپشن‌هایی باشد که در خرید آپارتمان در نیاوران می‌تواند به آنها بسیار کمک کند.

آخرین گزینه و مهم ترین گزینه برای خرید آپارتمان در نیاوران که باید مد نظر گرفت، همکاری با یک املاک با تجربه و متخصص در این زمینه است. املاک عظیمیان از سال 1395 تخصصی در منطقه یک تهران مشغول فعالیت بوده است. املاک عظیمیان با دارا بودن مشاورین بسیار مجرب و آشنا با منطقه‌ی نیاوران تهران می‌تواند بهترین راهنمای شما برای خرید آپارتمان در نیاروان باشد.

این موارد تنها تعداد محدودی از نکاتی هستند که باید در زمان خرید خانه در نیاوران به آن‌ها توجه کنید. از آنجایی که خرید آپارتمان در نیاروان، هزینه‌ی بسیار زیادی دربر خواهد داشت، بهتر بوده که به همه‌ی موارد گفته شده بسیار دقت کنید تا در آینده پشیمانی گریبان گیر شما نشود.

 

 

شما به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[5 امتیاز از مجموع 1 رای]

همچنین ببینید

منطقه 1 تهران را بهتر بشناسیم ( قسمت دوم )

آشنایی با منطقه 1 تهران قسمت دوم در قسمت قبلی آشنایی با منطقه 1 تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button